You are here: Home > internet > Wybieramy internet do domu

Wybieramy internet do domu

Wybór odpowiedniego dostawcy internetowego nie jest wcale prostą sprawą. Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy z konkretną firmą, musisz rozważyć wszystkie za i przeciw, a także dokładnie poznać ofertę. Internet w domu to ogromna pomoc i mnóstwo rozrywki, ale dobrze byłoby, żeby mieć taki, który całkowicie spełnia nasze wymagania. O to natomiast bywa w tych czasach ciężko, dlatego z naszym poradnikiem wybór internetu powinien być prostszy.

Przede wszystkim ustal sobie ile tak naprawdę chcesz płacić za internet. Są pakiety i możliwości, które kosztują 30 zł miesięcznie, a są i takie, które kosztują 200. Różnica jest duża, a skali roku jest to grubo ponad kilkaset złotych, dlatego warto wybrać dostawcę, który oferuje niższe ceny. No chyba, że zakres jego usług jest bardzo ograniczony. W niektórych przypadkach internet w domu może być stosunkowo tani, ale dostępnych do wykorzystania GB mamy tylko określony limit, np. 2 lub 5 miesięcznie. To nie jest zbyt dużo, biorąc pod uwagę, że z internetu korzystamy często albo na kilku komputerach. W takim przypadku po wykorzystaniu limitu przepływu danych, musielibyśmy wykupować osobny pakiet, a to nie tylko dodatkowe koszty, ale i kolejna rzecz, którą musimy wykonać i o której musimy pamiętać. Dlatego też lepiej postawić na internet nielimitowany (również w nocy) i zapłacić więcej, ale mieć spokojną głowę i nie narażać się na nadprogramowe koszty.

Istotne jest również, czy internet w domu będzie „z kabla”, czy będzie to łączność radiowa. Zdecydowanie najbardziej wygodnym i najpopularniejszym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach jest internet radiowy, czyli tzw. WiFi. Dzięki niemu możemy spokojnie maszerować z komputerem po całym domu, czy mieszkaniu i wszędzie będziemy mieli zasięg. Wadą tej opcji jest natomiast fakt, że internet przerwa połączenie, a w przypadku niekorzystnej pogody może nie działać w ogóle. Natomiast stacjonarny internet w domu będzie działał niemalże ciągle, ale też będzie ograniczał miejsce korzystania z komputera.

Leave a Reply