You are here: Home > Bez kategorii > Internet – zbawienie czy przekleństwo?

Internet – zbawienie czy przekleństwo?

Dziś prawdopodobnie nikt nie wyobraża sobie świata bez internetu. W zachodnim świecie internet zdominował w zasadzie wszystkie dziedziny życia. Przez sieć robimy dziś zakupy, zamawiamy jedzenie, sprzedajemy samochód, czy wreszcie nawiązujemy znajomości. Czy jednak tak gwałtowny rozwój internetu i tak duża jego popularność jest korzystna dla społeczeństwa?

Zalety i wady internetu

Bez wątpienia internet posiada szereg zalet, które to zadecydowały o jego sukcesie. Przede wszystkim chodzi tu o wygodę jaką daje nam internet. Mnóstwo spraw, na które kiedyś ludzie poświęcali wiele czasu, dziś można załatwić w krótkim czasie i to bez wychodzenia z domu.

Ponadto, nie do przecenienia jest błyskawiczny przepływ informacji, jaki umożliwia internet. W mgnieniu oka możemy dziś porozumieć się z kimś, kto znajduje się na drugim końcu świata.

Z drugiej jednak strony, tak szybki przepływ informacji może być również wadą. Jego konsekwencją jest bowiem natłok wiadomości. W każdej sekundzie zalewają nas wiadomości ze świata, które w przeważającej części są zupełnie nieistotne. Człowiek nie jest w stanie przyjąć wszystkich docierających do niego informacji, przez co czuje się zagubiony i przytłoczony. Nieumiejętność odpowiedniej selekcji informacji i odrzucania dużej ich części może prowadzić do poważnych problemow psychicznych.

Leave a Reply